HAMZABEYLİ SINIR KAPISI MI ? DİNGONUN KAPISI MI ?

Geçen hafta Romanyadan araba ile geliyorum ve Hamzabeyliden giriş yapmaya karar verdim. Genelde bu sınır kapısı oldukça boş olduğu için geçiş daha rahat oluyor.

Bulgaristan sınırından geçtikten sonra Türkiye tarafındaki ilk yapılarda kimse yok, devam ettim, pasaport kontrolunda sıramı bekledim ve sıra bana gelince pasaport polisi pasaportuma aracın işlenmediğini ve geri dönüp işletmemi söyledi.

Yürüyerek 5-600 metre gerideki yapılara gittim gene kimse yok, etrafa bakınırken ileride köpeklere bakan, ağzında sigaralı BİR GÖREVLİ ne istediğimi sordu, söyledim ve BEYFENDİ arabayı getirmemi buyurdu, geri dön, arkanda biriken arabalardan rica et ve arabayı geri geri çıkar, GÖREVLİNİN ayağına götür.

Peki burası sınır kapısı mı, yoksa dingonun ahırı mı ? GÖREVLİ neden yerinde beklemez ? O adamın işi sınır kapısında beklemek mi, köpeklerle oynamak mı ?

Tabi bitti sanıyorsunuz, olurmu ? Geçen hafta geri dönüyorum, işlemler bitti çıkışa geldik, son kontrol. 2 arabayız, diğerleri 10 larca TIR. Heyhat, BEKÇİLER karar vermişler ve biri arabalara diğeri TIR lara ait olan çıkış yollarını teke indirmişler, TIR ların işlemleri uzun sürdüğünden 45 dakika bekledik, suratsız bir memur pasaporta baktı ve Bulgaristan tarafındaki araba çıkış bölümünden 10 dakikada çıktık.

Tekrar aynı soru SINIR KAPISI MI !!!!!

Tüm bunlar işinden hoşnut olmayan, işini angarya olarak gören, insanlara ve kendisine saygısı olmayan GÖREVLİLER.

_________________________________
Bu yazıyı beğendinizse aşağıdaki SHARE ON FACEBOOK veya TWEET THIS e basarak paylaşmanız benim çok işime yarayacaktır.

Teşekkür ederim.

Leave a Reply