THY !! DAHA DEVAM EDECEKMİŞ

Düşünüyorumda THY olmasa idi bu kadar malzemeyi nereden bulabilirdim acaba ?

Evet geçen günkü bilet işkencesi henüz bitmemiş, bitmesine bitmemiş tabi ama kronolojik gitmekte yarar var.

Sabah saat 6, elde iki çanta, bacak da hafif bir sakatlık var ve havaalanında THY kontuarlarının bulunduğu son tarafa doğru yürüyorsunuz, içinizde dün internet üzerinde chek-in yapmış olmanın ferahlığı var üzerinizde, ve birden karşınızda kırmızı tabelalar beliriyor (bakınız foto), ONLINE CHECK-IN, hemen seğrtip sıraya giriyorsunuz, sırada beklerken yukarı bakıyorsunuz ve kontuarların üzerinde BUSINESS yazısı var. Orada bir hanım kızımız var ona soruyorsunuz, BUSINESS CLASS görevlisi olarak ekononomi ile uçan bir yolcuya tabiki en aşalayıcı şekilde bakarak ve dudakları ile bizim gibi sıradan insanların anlayamayacağı bazı hareketler yaparak buranın Business Class olduğunu söylüyor. Toparlanıp giderken orada bulunan iki ayaklı bir görevliyi uyardığınızda, gerdanını kıvırtarak ve boynunu uzatarak kontuar üzerindeki BUSINESS yazısını gösteriyor cevap vermeye bile gerek görmeyerek. Eeeee tabi apronda deve kesmeye adanmış bir vazife anlayışı içerisinde bana cevap verecek hali yok ya bu iki ayaklının, belki konuşmasını bilmiyordur ve bazı MÜZİK SANATÇILARIMIZ gibi sadece homurdanıyordur.

Herneyse, gidip sade insanlara özgü kontuarı buluyorum, check-in işlemim başlıyor, boarding cardım basılıyor ve bana bilet numaram soruluyor, ama verdiğim numara tutmuyor. Anlatıldığına göre açığa alınan biletlerin numarası değiştirilirmiş ve benim bu numarayı satıştan almam gerekirmiş. Bu uyarıyı ne telefon ile rezervasyon yaparken, ne de online check-in işlemimi yaparken uyarıldım.

Tekrar sıradan çıkıyorum, satışa gidiyorum, ne olduğu anlaşılmaya bir numaratörden numara alıyorum, ancak ortalıkta bir düzen olmadığından, numarası olanlarla olmayanlar arasında bir kargaşa ve camların arkasından hayvanat bahçesindeki karmaşayı izler gibi bizleri seyreden ve zorla ağzından laf çıkan satış förevlileri ile mücadele ettikten sonra işimi hallediyorum, tekrar check-in kontuarına dönüyorum ve sabah 06:00 da, boş havaalnında başladığım check-in işlemim 06:41 de başarıyla sonlanıyor.

_________________________________
Bu yazıyı beğendinizse aşağıdaki SHARE ON FACEBOOK veya TWEET THIS e basarak paylaşmanız benim çok işime yarayacaktır.

Teşekkür ederim.

Leave a Reply