TÜRK TELEKOM ve İLAN GARİPLİĞİ

29 Ağustos 2009, usun zamandır ufak notebook (netbook) bilgisayarımı yenilemek istiyorum, ve gazetede tam sayfa TÜRK TELEKOM ilanı, Türk Telekom abonelerine özel fırsat – ayda 39.99 TL’den başlıyan taksitlerle TOSHIBA fırsatı ???? Harika, hemen almalıyım.

İlan beni www.turktelekom.com.tr ve 444 1 444 nolu telefona yönlendiriyor.

Hemen internet sitesini açıyorum, yarım saatlik bir uğraştan sonra bazı eski kampanyalara ulaşıyorum, nafile istediğim bilgiler yok.

Telefon ediyorum, kampanyalar arasında yok, müşteri hizmetlerine bağlanıyorum, kampanya ile ilgili bilgi almak istediğimi söylüyorum, ve konuşma aşağıda ;

– Bayileri aramanız gerek,
– Sizden bilgi almam mümkün değilmi ?
– Hayır, bayileri aramanız gerek,
– Peki Maltepedeki bir bayi numaranızı alabilirmiyim ?
– 118 i arayın,
– Sizden alamazmıyım ?
– 118 i arayın,
– Çok yardımcı oldunuz teşekkürler /)%(&?)?/E

İnternette bayi arayışı, ama bir listeye ulaşmak mümkün değil. Nihayet Küçükköy – Gaziosmanpaşa Bayii Hasan Gökselin telefonunu buluyorum, (ben Maltepedeyim) konuşuyorum, sağolsun bütün bilgileri verdiği gibi tüm işinin gücünün arasında Maltepede bulunan 4 bayının telefonunu veriyor.

KOCA TÜRK TELEKOM, bir bayin kadar olamıyorsun.

Sokakta sağda solda gördüğüm, değil firmayı anlayamadığım ne satıldığını bile çözemediğim ilanları eleştirirken bunu yaşamak bana aslında artık özelleşmiş olan Türk Telekomun bile ne kadar düşüncesiz, ne kadar iç koordinasyondan yoksun, ne kadar yosunlaşmış yönetim anlayışına sahip, ne kadar …., ne kadar …. olduğunu söylüyor.

Dev bir kuruluş, en iyi yönetimlerden birine sahipolduğunu sanıyoruz, dünya Tasarımcı Düşüncenin iş modellerindeki yerini tartışıyor, bunu bırakın en küçük bir esnaf dahi bir müşterinin ne kadar zor sağlandığını ve onu korumak için ne kadar çalışmak gerektiğini biliyor.

Ama gelin görünki koskoca Türk Telekom, gazetelere verdiği tamsayfa ilanın ne işe yaradaığının, ne olduğunun, geri dönüşnün ne olacağının farkında değil.

Anlamak çok zor.

_________________________________
Bu yazıyı beğendinizse aşağıdaki SHARE ON FACEBOOK veya TWEET THIS e basarak paylaşmanız benim çok işime yarayacaktır.

Teşekkür ederim.

Leave a Reply