BİR MÜŞTERİYE NE KADAR EZİYET EDİLEBİLİR ? – YENİ BİR DENEYİM BU SEFER .. …

______________________________

Bu yazı yayına girdikten 2 saat sonra bir anlamda TOSHIBA’dan özür dilemek ancak sistemin (call center ve front desk) kendisinden ve sadece TOSHIBA’özelinden değil tüm firmalarda kullanılan sistemden şikayet etmek istiyorum.

Saat 11:28 : sabah 9:00 dan beri (aslında dünden beri) bu işi ne yapabilirim diye uğraşıyor ve call centerlarda tıkanıyorum. Bu yazıyı yazdıktan sonra yılmadım ve uğraşmaya devam ettim, ve nasıl olduğunu anlamadan çok ilgili bir yetkiliye ulaştım. Şikayetimi dinler dinlemez, bizde yoksa server’dan indirebiliriz yanıtını verdi ve yaklaşık 20 saniye beklettikten sonra akşamüstü hazır olacağını ve 17:00 dolaylarında gidip alabileceğimi söyledi. TEKRAR TEŞEKKÜRLER, ve bu teşekkür şahsım adına değil, sistemin aksaklıklarını görebilmem sağlandığı için.

Konun geneli ile ilgili ayrı bir yazı yazacağım daha sonra.

__________________________

 

2009 yılında TTNET’in satışa sunduğu TOSHIBA NB200 model biir bilgisayarı, sırf işletim sistemi Windows XP’yi İngilizce kurma seçeneği de olduğu için satın almıştım. Bu da kolay olmamıştı gerçi, ve bu konuyu da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Makinayı 2 seneye yakın sorunsuz kullandım ancak bir süre önce  arızalandı ve açılmayarak kilitlendi, buraya kadar herşey doğal. Tabiki servise başvurdum, işletim sisteminin tekrar kurulması gerektiğini söylediler, ben de CD leri kaybettiğim için ücreti karşılığı kurulum yaptılar. Ancak, sistemin İngilizce kurulması talebime rağmen kurulum Türkçe yapılmıştı. Tekrar gittim ve ne istediğimi anlattım, ve ayrıca bir de kurulum CD’si almak istediğimi bildirdim ve makinayı teslim aldılar dün.

Öğleden sonra teledon çaldı ve TOSHIBA çalışanlarından birisi ellerinde Windows XP’nin İngilizce kurulum olmadığı için Türkçe kuracaklarını bildirdim. Bütün ısrarlarıma ve makinanın satış ilanlarında Türkçe – İngilizce seçeneğinin bulunduğunu, benim kaybettiğim CD lerin de böyle olduğunu anlatmama rağmen bunun kendilerinde olmadığını söylediler ve yapabildikleri en iyi tavsiye, AYNI MAKİNAYI KULLANAN BİRİNİ BULARAK ONDAN CD’LERİ ÖDÜNÇ ALMAM oldu.

Windows’dan destek aradım ama XP’nin üretimi durduğu için artık satışı yapılmıyor.

Garanti süresi içerisinde makinam ve işletim sistemi de (parasını ödediğime göre) makinanın ayrılmaz bir parçası olduğunu ve dolayısı ile TOSHIBA’nın bunu herhangi bir yedeek parça gibi sağlaması gerektiğini düşünüyor ve epey uğraştıktan sonra bunu sağlıyacağını veya bir şekilde işimi göreceğini biliyorum, kızdığım en ufak bir sorunda MÜŞTERİYE karşı kullanılan baştan sağma tavrı.

Ve ben bu sefer bunula mücadele etmeye karalıyım – Tüketici Mahkemelerine,  Sanayi Bakanlığına ve Toshiba merkeze kadar ulaşarak bu sorunu çözmek için uğraşacağım.

Beni sıkan bu iş hallolana kadar yeni bir bilgisayar satınalmak ihtiyacı, ama tahmin edin bakalım, tekraqr TOSHIBA alırmıyım ?

_________________________________

Bu yazıyı beğendinizse aşağıdaki SHARE ON FACEBOOK veya TWEET THIS e basarak paylaşmanız benim çok işime yarayacaktır.
Teşekkür ederim.

 

2 Replies to “BİR MÜŞTERİYE NE KADAR EZİYET EDİLEBİLİR ? – YENİ BİR DENEYİM BU SEFER .. …”

  1. Teknik servis bir cd’daha bulunduramıyormuymuş çok merak ettim. Uğraştığımız konuların büyük kısmı saygı ile ilgili, probleminizi çözmek için adım atsalardı, bilakis müşteri sağlamlaştırmış olurlarmış ama diğer yolu seçmişler, üzücü.

  2. Japonlar size bu yaşatılanları duysa şoka girerlerdi. Müşteriye nasıl böyle bir cevap verilebilir? Ne kadar büyük bir saygısızlık. Ama Japonlar ne yapsınlar dünyanın her ülkesinde yerel insanlarla çalışıyorlar ve maalesef japonya dışındaki ülkelerde bu yüzden başarısız oluyorlar.

Leave a Reply