PEGASUS’UN PATRONU BENİM

30 Mart tarihinde Bodrum’a gitmek üzere Mart ayı başlarında Pegasus’dan bilet almıştım. 20 Mart tarihinde Pegasus uçuşumu iptal etti. 21 Mart tarihinde bileti iptal ederek para iadesi istedim. 25 Mart tarihinde de bir kararname çıktı ve o tarihten itibaren durdurulan tüm uçuşların para iadeleri 2 ay süre ile ertelendi, ama ben iptal işlemini 21 Mart tarihinde yaptığım için bu kararname kapsamı dışındayım.

Mart sonunda para iadesi yapılmadığı için Pegasus2u aradım, iadeyi sordum, 5 gün içerisinde yapılacak dediler.

Bugün 24 Nisan, hala ödeme yok. Yine aradım, bu sefer aldığım yanıt ödemenin uçuş yasağı kalkışından iki ay sonra. Neden alamadığıma gelince talepte bulunmam gerekiyormuş, zaten iptal işlemini yaparken talepte bulundum, ayrıca ilk aradığımda böyle bir şey de söylenmemişti.

Ben biletin parasını peşin kredi kartı ile ödüyorum, uçuş gününe kadar geçen süre için bir faiz borçlanıyorum, ama bundan sonraki ödeme gecikmeleri (kararname sınırında olmama rağmen) benim Pegasus’u finanse ettiğim anlamına gelir. Yani Pegasus, bana sormadan, faiz ödemeden paramı kullanıyor. O zaman ben de Pegasus yönetim kurulunda koltuğumu isterim arkadaş.

Aslında müşteri olmam nedeni ile zaten Pegasus’un sahipleri bizleriz, ama şimdi ben sizden daha fazla sahibim ve Ali Sabacı’dan bir dahaki yönetim kurulu toplantısına davet edilmemi bekliyorum.

Müşterini patron olduğunu anlamayanların sonu hep karanlık olmuştur.

Leave a Reply