BİR MÜŞTERİYE NE KADAR EZİYET EDİLEBİLİR ?

İki üç ay önce kendime bir tablet bilgisayar aldım, her ne kadar kablosuz internet ile çalışsa da heryerde internete bağlanmak için bir de 3G kart almaya karar verdim ve yıllardır kullandığım servis sağlayıcısından vazgeçmeyerek Türkcell’den bir data hattı satınaldım.

Daha sonra uzun bir süre yurtdışına çıktığım için hatta yeni yükleme yapamadığımdan ve bir aylık süre dolduğundan haliyle hat kapandı. Geçen ay Türkiye’ye döndüm ve hattı açtırmak ve süre almak için ne yapmam gerektiğini araştırdım, veeee;

İlk süpriz: Bu hatların ödemesini internet üzerinden yapamıyorum, Türkcell mağazalarından birine gitmek zorundayım. Bu bana komik geldi, bana internet hizmeti sağlayan kuruluş bu imkandan faydalanmadığı gibi benim faydalanmama da imkan vermiyor beni bir Türkcell merkezi bulmaya ve oraya gitmeye zorluyor.

Başa gelen çekilir, Bağdat caddesi üzerindeki merkeze gidiyorum, birçok zorlukla park yeri buluyorum, bu yer oldukça uzak, bir süre yürüyorum veee;

İkinci süpriz: Ödemeyi kredi kartıyla yapamıyorum, nakit ödeme yapmam gerek. Neden? Bilen yok ama diğer bir çok hizmetin bedeli kredi kartı ie ödenebiliyor, hatta internet üzerinden. Bankaya gidip nakit alıyorum, geri gelip ödemeyi yapıyorum ve hattın aynı gün açılacağını öğreniyorum, gidip bir kafede kahve içerek etrafı seyrederken bir mesaj geliyor tabletime, veee;

Süpriz üç: Mesaj şöyle ‘’ Değerli müşterimiz, hattınızdan 90530…. no’lu hatta 4 GB İnternet Paketi hediye edilmiştir’’ Hay allah hem şu ödemeyi yapmak için iki saate yakın vakit harca hem de kullanılmayan bir numara olduğu için hatırlayamadığım numaradan dolayı git birisine internet paketi hediye et.

Ama bu numara benim numaram! Yok yok öyle olsa ‘’ hattınızdan 90530… no’lu hatta ‘’ demez.

Demekki numarayı yanlış hatırlıyorum, hemen şu merkeze döneyim bakalım bir şey yapabilirmiyim. Kahve de zehir oldu. Yirmi dakika sonra merkezdeyim, bu sefer kuyruk var beklemek zorundayım. Yarım saat sonra nihyet görevli ile karşıkarşıyayız. Yok yok bu numara sizin, peki kim kime ne hediye etti? Efendim hattınıza yükleme yapınca bu mesaj gidiyor. Peki bunu neden adam gibi anlaşılır bir şekilde göndermiyorsunuz? Bilmem? Ben biliyorum ama, sadece ve sadece kayıtsızlık, ilgisizlik ve müşteriyi sağılmaktan öte görmeyen anlayış.

Teknoloji benim işim değil ama bir cümlenin değiştirilemeyeceğini düşünmek imkansız.

Evet bu hikaye bir iki saate mal oldu.

8 Nisanda almıştım bir aylık internet bağlantısını, dün Türkcell merkezinin önünden geçerken baktm tarih 6 Mayıs, buraya bir daha gelmek de zor olur bari önümüzdeki ayın parasını yatırayım düşüncesi ile girdim içeri veee;

Süpriz dört: Eğer parayı bugün ödersem, ayın 8 ine kadar olan iki günü kaybediyorum ve gelecek ayın 6 sına kadar kullanma sürem oluyor. Yani benim iki günüm, %6.6 sürem Türkcelle hediye olarak gidiyor.

Sinir içinde çıkıyorum, bu iki günü size kaptırmayacağım,gerekirse 8 inde iki saat daha harcayacağım ama bunu size hediye etmeyeceğim.

Bir dakika, bir dakika yahu bunlar tekel değilki, bir bakalım rakipler neler yapıyor.

Siz siz olun, işinizin boyutu ne olursa olsun unutmayın,’’Müşteri velinimettir’’ ve kaybedilemez.

_________________________________
Bu yazıyı beğendinizse aşağıdaki SHARE ON FACEBOOK veya TWEET THIS e basarak paylaşmanız benim çok işime yarayacaktır.

Teşekkür ederim.

4 Replies to “BİR MÜŞTERİYE NE KADAR EZİYET EDİLEBİLİR ?”

 1. Merhaba
  Haber okurken kendimi bir anda blog’unuzda buldum, Bende yılarca Turkcell kullandıktan sonra bu tip müşteri ile ilgilenmeyen tutumları yüzünden başka bir GSM firmasına taşıdım hattımı gayette memnunum size de tavsiye ederim, Başka GSM firmasına taşıdıktan sonra çok aradılar gerçi ama bir kere kendime söz verdim daha cazip oluncaya kadar değiştirmeyeceğim.

 2. Merhaba,

  yazınız ve açıklamlarınız için teşekkürler. Yazınızın sonunda sormuşsunuz ya, Bakalım rakipler ne yapıyorlar diye… Aman sakın bulaşmayın hazır çektiğiniz çile birken bu sayıyı hiç yokken arttırmayın derim.

  Özellikle tercihinizi vodafone dan yana yapacak olursanız işte o zaman bittiniz demektir. Hiçbir yetkisi olmayan call center personeli, yetersiz bilgiye sahip takım liderleri, saatlerce süren telefon görüşmeleri, hesaplanamayan hat kapatma bedelleri…

  … Ve sonuç ne mi?

  Sonuç vücudunuza atılmış ilk kanser tohumları…

 3. Arkadasim ayni sorunun katmerlisi bana oldu ave a Dan cok guzel bir kazik yedim ailrken cok iyiler iptal ederken CAKAl oluyalar lanet olsun deyip hesabi kapatdim cunku acilen yurt disina cikmam gerekiyordu kullanmadiyim 12 ay bedelinin tamamini TAHSIL eddiler yutar 660 tl evet yanlis okumuyosunuz hepsinin evraklari elimde donunce eski sistem kabloluya donecem saygilerimla

 4. Aynı sms ile karşılaştım şu an. Üzerine yaptığım arama ile günlüğünüze ulaşmış oldum.
  Siz bu yazıyı gireli 2 aya yakın süre olmuş ve fakat Turkcell ısrarla o sms içeriğini değiştirmemiş. Her nasılsa onca hattan ücret talep etme işini gerektiği an yapıyorlar ama bunu bir türlü değiştir(e)miyorlar. İlginç.
  Ayrıca belirtmek istediğim ise ayıplı ürün veya hizmeti kabul etmeyiniz ve hakkınızı arayınız. Tabi bünyeniz ve bütçeniz müsaade ettikçe.
  Tüm tüketicilere sabırlar ve iyi günler diliyorum.

Leave a Reply