ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Bu fotoğrafları geçen pazar Bağdat caddesinde çektim. Aslında asıl işi kahve satmak gibi görünen ama ayrıca raflarında kendi markası olan ve bu ürünlerin temasını her hafta değiştiren zincir bir kahve dükkanının önü.

Bu dükkan Şaşkınbakkaldaki dükkan, daha önce Santraldakinin önü pırılpırıldı, hatta caddede bazı mağazaların önünde banklar var, bir eczane önündeki bankları geçenler otursun diye temizlemiş kurulamış.

Ama asıl işi kahve satmak olan bu dükkan, sattığı kahveleri burada oturup içecek olan müşterilerinin kullanacağı kendi mekanını temizlemekten kaçıyor.

Ben oturup izlerken içeriden gelen görevli gelip porselen kahve kaplarını (yani onlarca parasal değer ifade eden şeyleri) toplayıp gitti, masa üzerindeki diğer çöplere bakmadı bile.

Her zaman tekrarladığım gibi, müşterisine değer vermeyen, onu adamdan saymayan kuruluşları bir gün gelir, müşterileri de adamdan saymaz, değer vermez ve unutur.

Zincir mağazalarda en büyük sorunlardan biri de tüm mağazalarda aynı görüş birliğinin sağlanabilmesidir ki bu da ancak hem doğru insanları işe alarak, hem de doğru eğitimleri vererek mümkündür.

3 Replies to “ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR”

  1. Sevgili dostum,her gün öyle şeylerle karşılaşıyoruzki,sen tanıtım için o kadar para harca sonra en kolay olanı yapma kendi ayağına ateş et!!Beraber olduğumuz zaman büyük bir bankanın nasıl 1.95 kr. borç bakiyesi için dosyayı avukata verip sonuçda 165 TL lik ödeme emri yolladığını anlatırım .İş planı eğitimlerinin yanında CRM eğitimleri de versekmi,verelim de katılan olurma?
    İşte memleketimden insan manzaraları!!!

  2. Pingback: HAVAYOLU ŞİRKETİ – DUVARCI USTASI – KAFE YÖNETİMİ HİÇ Mİ FARKETMİYOR ? : tkaraca.com

  3. Pingback: HAVAYOLU ŞİRKETİ - DUVARCI USTASI - KAFE YÖNETİMİ HİÇ Mİ FARKETMİYOR ? - İş Planı

Leave a Reply